enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Honda üretime başlama tarihini uzattı

Honda üretime başlama tarihini uzattı
18.03.2020
A+
A-

Koronavirüs salgını nedeniyle üretime ara veren Honda Türkiye, 6 Nisan diye duyurdukları üretime başlama tarihini 13 Nisan’a kadar uzattı .

İşte Honda Türkiye yönetiminin aralıklarla yaptığı açıklamalar:

Honda Türkiye, çalışanlarına ve tedarikçilerine, Coronavirus (COVID-19) salgınının etkisiyle Kocaeli Şekerpınar’daki üretim operasyonlarının geçici olarak askıya alınacağını bildirdi. Honda Türkiye fabrikasındaki üretim 23 Mart 2020’den itibaren askıya alınacak. Bu karar, tedarik zincirlerinde yaşanan zorlukların sonucunda alınmıştır.

Şu anki plan 6 Nisan 2020 tarihinde üretimi yeniden başlatmaktır. Ancak bu durum hükümet kararları, sağlık otoritelerinin tavsiyeleri ile piyasa ve tedarik koşullarına bağlı olarak yeniden gözden geçirilecek ve duruma göre değerlendirilecektir.

YENİ BİR AÇIKLAMAYLA BAŞLAMA TARİHİNİ 1 HAFTA UZATTI

Honda, Kocaeli Şekerpınar’da bulunan üretim tesisindeki faaliyetlerine vermiş olduğu arayı 1 hafta daha uzattı.

Bu adım, tedarik zincirlerinde artan zorlukların ışığında atıldı.

Honda Türkiye 19 Mart 2020 tarihinde yapmış olduğu duyuruyla üretim faaliyetlerine 23 Mart 2020 tarihinden 6 Nisan 2020 tarihine kadar ara vermişti. Yeni plan kapsamında 13 Nisan 2020 tarihinde üretime yeniden başlanması hedefleniyor.

Ancak bu durum hükümet kararları, sağlık otoritelerinin tavsiyeleri ile piyasa ve tedarik koşullarına bağlı yeniden gözden geçirilecek ve duruma göre değerlendirilecektir.

Bilgilerinize sunarız.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.